Sağ Direk

Mercedes Arocs dört dingil, 580 beygir ile yol hizmeti

Yazı Üst

Düz sıra altı silindirli, 15.6 litrelik motor ve 580 beygir, dört dingilli Mercedes Arocs modeli kanal temizleme aracı olarak kullanılıyor. Dingillerden ikisinde bulunan aks’lar ise tahrikli aks. Arocs 3258 model çekici 8×4 olan bir konfigirasyona sahip ve İskoçya’da kanal temizleme aracı olarak kullanılıyor. Dümenli arka aks sayesinde çekici sanki üç dingilli bir araç gibi manevra kabiliyeti yüksek bir çekici oluyor. Bu sayede araç dar ve küçük yerlerde de çalıştırılabiliyor.

Üstyapıda bulunan hortumun emme kapasitesi ise saatte 4500 metreküp. Vakum pompası wiederman marka ve modeli KW4500. Üstyapı da yeterli miktarda  çevreye zararsız temiz su bulunuyor. Üstyapıdaki su içme suyu değil, kanallardan toplanan sular yenilenip çok iyi bir arıtmadan geçiyor ve tekrar kanal açmak için kullanılıyor. Bu sayede yılda 15 milyon litreye kadar temiz içme suyundan tasarruf ediliyor.

İngilterenin kuzeyinde kışları çok soğuk olabiliyor. Ama bu soğuklar Arocs kanal temizleme aracı için sorun değil. Çünkü çekici ve üstyapısı her türlü hava şartlarında çalışabiliyor. Kışın -10 derece soğukta araç ve üstyapı çalışıyor. Aracın ekibinin de konforlu bir şekilde çalışabilmesi için, üstyapı da kaloriferli bir elbise dolabı yer alıyor.

Arocs Enviro-Clean – 15,6-Liter Hubraum, Reihensechszylinder mit 425 kW (580 PS), vier Achsen, – das sind die Kennzahlen des Arocs 3258 8×4, der jetzt in Schottland bei Enviro-Clean mit Sitz in East Kilbride bei Glasgow als Kanalreinigungsfahrzeug eingesetzt wird.
Arocs Enviro-Clean – 15.6-liter displacement, in-line six-cylinder with 425 kW (580 PS), four axles – these are the key figures for the Arocs 3258 8×4, which is now used in Scotland as a sewer cleaning vehicle by Enviro-Clean, based in East Kilbride near Glasgow

Bu sayede ıslak elbisel çok hızlı bir şekilde kurutulabiliyor. Ayrıca üstyapıda sıcak su ile eller yıkanabiliyor. Enviro-Clean şirketinin olan bu dört dingilli aracın merkezi İskoçya Glasgow şehrinde. Şirket kuzey ingiltere de 20 yıldır; atık toplama, kanal açma ve temizleme konularında herkeze hizmet sunuyor.

Yazı Alt

Yazar Hakkında

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir