TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

İNCELEME-TEST

Volkan İtfaiye ile

Volkan İtfaiye ile "Zürafanın Koşusu"

Tarih 03 Nisan 2012, 18:26

Volkan Yangın Söndürme Teknolojileri, İzmir Torbalı'daki fabrika sahasında "Zürafanın Koşusu" adıyla bir etkinlik düzenleyerek yeni üstyapılarını sergiledi.

Volkan Yangın Söndürme Teknolojileri şirketi, 31 Mart - 1 Nisan 2012 tarihleri arasında, İzmir Torbalı’daki fabrika sahasında “Zürafanın Koşusu” adıyla bir etkinlik düzenleyerek, ürettiği yeni üstyapılarını sergiledi. Canlı gösterilerle araçların yangın sırasındaki performanslarını da sergileyen firma, ayrıca organizasyona katılan araç üreticilerinden, itfaiyecilere, bayi yetkililerine kadar sektörde uzman yaklaşık 200 kişiye de üstyapı fabrikasının kapılarını açtı. Kendi bünyesinde pompa, monitör üretimi gerçekleştiren şirket, üretimlerinin yanı sıra  bu sistemlerin test merkezleri hakkında da ziyaretçileri bilgilendirdi.Mercedes'in Kamyon Kamu Satış ve İhracat Kısım Müdürü S. Bülent Tarhan, İzmir İtfaiye yetkilisi Cengiz Önger,
Volkan İtfaiye Genel Müdür Yaşar Tecim ve Manisa İtfaiye Müdürü Ali Gül.
Volkan İtfaiye Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim ve İhracat Sorumlusu Duygu Tecim ile  etkinlikte yer alan isimler arasındaydı.

Asansörlü merdiven üretiminde ilk

Şenlikte; Devlet Hava Meydanları’na 15 adedi teslim edilecek olan  Atego 1329 şasili kurtarma aracı, ormanlardaki küçük dar yollardan, ağaçlık alanlardan  geçebilecek özellikte orman yangın söndürme Turkar 4X4 arazi, Ford Transit öncü itfaiye Kurtarma araçları ile Mercedes Actros 2641 ve  Kayseri Belediyesi’ne son dönemde 6 adet satışı yapılan Unimog  U-5000 yangın söndürme araçları üstyapılarıyla birlikte tanıtıldı.

Etkinlik sırasında, 42 metrelik asansörlü merdiven ilgi odağı oldu. Davetliler merdivene çıkarak ürünü test ettiler. Firmanın Yönetim Kurulu Başkanı İsa Tecim, asansörlü merdiveni dünyada üreten 4. firma olduklarını belirterek yeni ürünün avantajını;  asansör merdivenle 30 saniyede 42 metre yüksekliğe çıkabiliyorsunuz. Bu asansörsüz merdivenlere göre 2 kat fazla zaman kazanmasını sağlyor. Bu sayede  daha süratli bir şekilde, daha fazal kişi kurtarma olanağı veriyor” şeklinde anlattı.Test merkezinde -25 dereceye kadar hava testinden geçirilen pompalar, soğuk iklim kouşullarını elverişli bir şekilde üretiliyor.ATEGO 1329: Havaalanı yangınları için tasarlanan araçta, yani seyyar su basma motoru (motopomp) bulunuyor. Motopompu 30 litre su ve 50 litre köpük alıyor.

Aracın dikkat çeken özelliklerinden biri üzerindeki 360 derece dönebilen teleskopik aydınlatma sistemi. Yüksek aydınlatma gücüne sahip olan bu projektörün jeneratörü yok, aracın aküsünden besleniyor. Volkan İtfaiye, gelecekte projektörü ve monütörü tek bir uzaktan kumandayla yönetilebilecek şekilde araçta yer vermeyi planlıyor.  Atego’da bulunan asansör, 250 kg’lık ağırlığın kolaylıkla  dışarıya çıkarabilmeyi sağlıyor. Araçta, düşme merdiven sistemi bulunuyor. Merdiveni 3,95 metre ve çift açılarak 8 metreye kadar uzayabiliyor.  Kurtarma aracı 6 kişilik ve erat oturma yerinde  +2 kişi yer alabiliyor.  Ayrıca aracın karoseri  alüminyumdan kaynaksız cıvata birleştirme metoduyla yapılıyor.UNİMOG U-5000: Kayseri Belediyesine son dönemde teslim edilen Unimog U-500 orman yangın söndürme araçları, tüm arazi koşullarına uygun özelliklerde. 3500 litrelik su tankı bulunuyor.  Volkan İtfaiye’nin imalatı olan pompa sistemi bulunuyor. Dakikada yüksek basınç (40 barda)  500 litre su basabiliyor.  Araçla üstyapı arasında üstyapının daha iyi bir şekilde montaj yapılabilmesi ve üstyapının verimli olması için tasarlanan ilave şase sistemi  araçta dikkati çeklen diğer özelikler arasında yer alıyor.Mercedes Actros 2641 çift kabinli: 42 metrelik  hidrolik merdiveninin yanı sıra  uzun ömürlü fiber glass  su tankı ile dikkat çekiyor.  

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üstyapi

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti Krone’nin bu tesisinde günde 40 treyler üretilebiliyor. 430 bin metrekarelik bu tesiste 900’den fazla kişiye istihd...

Tırsan, Transport Logistic 2019’da sektör ile buluşacak

Tırsan, Transport Logistic 2019’da sektör ile buluşacak Tırsan bünyesinde yer alan dünyanın önde gelen kutu üreticisi ve Avrupa’da hava kargo segmentinin pazar lideri Tals...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı