TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

İNCELEME-TEST

Treyler sektörü CNR EXPO’da bir araya geliyor

Treyler sektörü CNR EXPO’da bir araya geliyor

Tarih 09 Mayıs 2014, 12:53

Dünyanın 10’uncu büyük üreticisi, Avrupa'nın ikinci büyük pazarına sahip olan treyler sektörü CNR TIR EXPO Fuarı’nda bir araya geliyor.

CNR Sektörel Fuarcılık organizasyonuyla Treyler Sanayicileri Derneği (TREDER) iş birliğinde 40 bin metrekare alanda düzenlenecek CNR TIR EXPO Fuarı, 29 Mayıs-01 Haziran 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. 150 firmanın katılımı ile düzenlenecek fuarda konteynerdan taşıyıcıya, kamyondan çekiciye, dampere, tente ve kayar branda’ya kadar çok sayıda ürün sergilencek.

40’a yakın ülkeye ihracat


CNR EXPO Yeşilköy’de treyler üreticilerini bir araya getirecek fuar ve sektör ile ilgili bilgi veren TREDER Başkanı Kaan Saltık, treyler sektörünün dünyanın 10’uncu büyük üreticisi ve Avrupa’nın en büyük ikinci pazarına sahip olduğunu söyledi. Sektörün yılda 30 binden fazla üretim  potansiyeli olduğunu vurgulayan Saltık, "Türkiye'de şasiden komple bitmiş ürüne kadar her tip treyler üretilebiliyor. Avrupa Birliği ülkelerinden, Rusya'ya, Ortadoğu'ya ve Türki Cumhuriyetler'den Afrika'ya kadar 40'a yakın ülkeye treyler ihraç ediyoruz” dedi. Saltık, treyler ihracatının, 2013 yılında yüzde 12 oranında arttığını, 220 milyon dolara yükseldiğini kaydederek, 2014 yılında fuarın da kaktısı ile ihracatın ciddi oranda artacağını söyledi. Sektörün üretim hacminin ise 2013 yılında 21 bin 500 adet civarında olduğuna değinen Saltık, önümüzdeki yıllarda sektör üretiminin, yine yükseliş trendinde olacağını sözlerine ekledi.

Merdiven altı üretimde farkındalık

Kaan Saltık, “Fuar, sektörün geleceği ve ihracatı için önem teşkil eden konuların dile getirildiği bir platforma dönüşecek. CNR TIR EXPO Fuarı’nda sektörde devam eden merdiven altı üretim konusunda farkındalık yaratacağız. Aynı zamanda bozulabilir gıda maddelerinin ihracatının Frigorifik araçlarla yapılması son derece önemli. Treyler sektöründe, Frigorifik araçların üretimlerinin artması konusunu da masaya yatıracağız” diye konuştu.

15 bin sektör profesyoneli


Yerli ve yabancı 150 firmanın katılacağı fuarda, treyler, ağır ticari araçlar, üst yapı ve yan sanayi ürünleri sergilenecek. Fuarda,  Koluman, Yalçın Dorse, Seyit Usta, OK Kardeşler, Mercedes, EMK Treyler, Özgül Treyler, BPW, Tırsan, Otokar, Krone gibi sektörün önde gelen firmaları en son teknolojilerle donatılmış ürünleri ile yer alacak. CNR TIR EXPO Fuarı’na Orta Doğu, İran ve Türki Cumhuriyetlerden alım grupları gelecek. Fuara, 15 bin profesyonel ziyaretçi bekleniyor.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üstyapi

Treyler sektörü hurda teşviki istiyor

Treyler sektörü hurda teşviki istiyor Hurda araçta ÖTV indiriminin 10 bin liradan 15 bin liraya çıkarılmasını içeren teklif TBMM'ye sunuldu.

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti Krone’nin bu tesisinde günde 40 treyler üretilebiliyor. 430 bin metrekarelik bu tesiste 900’den fazla kişiye istihd...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı