TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

İNCELEME-TEST

Serin'den Ataklar'a dev satış

Serin'den Ataklar'a dev satış

Tarih 06 Mart 2012, 12:45

Filosunu tamamı Serin Treyler marka araçlardan oluşan Ataklar Nakliyat, büyük bir anlaşmaya imza atarak 180 adet Optima Light treyler satın aldı.

17 yıldır filosunu Serin Treyler’den oluşturan Ataklar Uluslararası Nakliyat, yine Serin’i tercih ederek, filosuna tamamını 2012 yılının ilk yılında teslim almak üzere  180 adet Optima Light treyler kattı.

28 Şubat Salı günü Ataklar Uluslararası Nakliyat’ın merkez tesislerinde düzenlenen teslimat  törenine; Ataklar Nakliyat Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Atak, Yönetim Kurulu Üyesi Murat Atak, Pazarlama Müdürü Selin Atak , Serin Treyler Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Serin, Satış Müdürü Yaşar Erkan, Kalite Sorumlusu Ercan Yıldırım ve İstanbul Satış Müdürü Ferhat Mutlu katıldı.

Serin Treyler ile 1995 yılında çalışmaya başladıklarını ifade eden Şükrü Atak, neden Serin’i tercih ettiğini ve bugüne kadar olan süreci şöyle özetledi: “1995 yılında 50 adetlik bir araç alımı yapacaktık. Mesleki bilgisine çok inandığım bir arkadaş ‘Türkiye’de iki markadan treyler alınır’ demişti. Birçok markanın yetkilileri ile görüştük. Fevzi Serin ile yaptığımız görüşmenin ardından Serin’den yana tercihimizi kullandık. 50 araçla başladığımız bu alımı hep Serin ile sürdürdük. Tabiri caizse Serin fanatiği olduk. Bugüne kadar iş yapış şeklimizle, işe bakışımızla aynı yerde olduğumuzu düşündüğümüz Serin Ailesi ile çalışıyoruz. Fevzi Serin’den bugüne kadar hayır kelimesini duymadık. Bundan sonra da duyacağımızı sanmıyorum. Umarım bizim başlattığımız bu işbirliğini çocuklarımız da devam ettirir.”

Mehmet Serin ise Ataklar’ın sektörde çok ayrı bir yeri olduğunu ve Ataklar’ın Serin Treyler’e önemli bir vizyon kazandığından bahsetti. Serin, “Üretimde, satış sonrasında  Ataklar bizlere yeni pencereler açtı. O gün aylık 10 adetlik üretimden şimdi aylık 200 adetlik üretim kapasitesini ulaştık. Konya’da tüm Avrupa ülkesiyle rekabet eder hale geldik. Bunda Ataklar’ın hep yanımızda olmasının etkisi büyük. Umarız bu birliktelik hep devam eder” dedi.

Konuşmaların ardından Mehmet Serin, bugüne kadar olan işbirliğinden dolayı Murat Atak’a bir plaket takdim etti.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üstyapi

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti Krone’nin bu tesisinde günde 40 treyler üretilebiliyor. 430 bin metrekarelik bu tesiste 900’den fazla kişiye istihd...

Tırsan, Transport Logistic 2019’da sektör ile buluşacak

Tırsan, Transport Logistic 2019’da sektör ile buluşacak Tırsan bünyesinde yer alan dünyanın önde gelen kutu üreticisi ve Avrupa’da hava kargo segmentinin pazar lideri Tals...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı