TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

İNCELEME-TEST

Gelecek Otomotiv Kassbohrer tankerler ile gövde gösterisi yaptı

Gelecek Otomotiv Kassbohrer tankerler ile gövde gösterisi yaptı

Tarih 02 Mayıs 2012, 17:36

Tırsan Treyler bayisi Gelecek Otomotiv, Diyarbakır ve Batman'da Kassbohrer Kamyon Üstü Silindirik Tanker, Kassbohrer Akaryakıt Semi-Treyler ve Tırsan Tanker Şasi araçların tanıtımını gerçekleştirdi.

Tırsan Treyler bayisi Gelecek Otomotiv, basın mensupları ve müşterilerinin yer aldığı bir roadshow etkinliği gerçekleştirerek; Kassbohrer Kamyon Üstü Silindirik Tanker, Kassbohrer Akaryakıt Semi-Treyler ve Tırsan Tanker Şasi’nin tanıtımını gerçekleştirdi. Tırsan Treyler Yönetim Kurulu Başkanı Çetin Nuhoğlu, Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ ve Gelecek Otomotiv Treylerden sorumlu Genel Müdürü Hamdi Yüncü’nün yer aldığı roadshow; 27 Nisan 2012 Cuma günü Gelecek Otomotiv Diyarbakır Showroom’da başlayarak, 28 Nisan 2012 Cumartesi günü Batman’da tamamlandı.

Nuhoğlu: ‘Kamyon üreticileri ve tanker üreticilerinin işbirliği sektörü geliştirir’
Organizasyonda yaptığı konuşmada ADR’li tanker kullanımının can, yol ve yük güvenliği için olmazsa olmaz bir şart olduğunu vurgulayan Nuhoğlu; ‘Kamyon üreticileri ADR’ye uyumlu araçlar üreterek müşterilerine sunmaktadır. Bizde Tırsan olarak ADR’li Kässbohrer tankerlerimizi müşterilerimize sunuyoruz. Kamyon ve üstyapısı ayrı ayrı ADR ve ECE R-111’e uygun olarak üretilmiş olsa dahi, birlikte meydana getirdikleri yeni yapının da ECE R-111 şartlarına uygun olması gerekmektedir. Aksi halde birlikte çalışmamalıdırlar’ dedi. Nuhoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü:

“ECE R-111 mevzuatının tehlikeli madde taşıyan tankerlerin devrilmeye karşı olan stabilite şartlarının tarif edildiği bir mevzuat olduğunu açıklayan Nuhoğlu ‘Maalesef yollarda komple araçta ADR’ye tam uyum sağlamayan ve R-111 mevzuatına uygun olmayan tehlikeli madde taşıyan tankerler görmekteyiz. Bu araçlar can, yük ve yol güvenliği için büyük tehlike arz etmektedirler. Bu tehlikenin önüne geçmek ancak kamyon ve tanker üreticilerinin birlikte hareket ederek komple araçta ADR’ye tam uyum konusunu desteklemesi ve bu sorumlulukla çalışması ile olacaktır. ‘TAİD üyeleri arasında %47 pazar payı ile segment lideriyiz’
2011 yılı verilerine göre TAİD üyeleri arasında %47 pazar payı ile tanker ürün segmentinde lideriz. Bu başarımızı tüm bayilerimizle birlikte ve güçlü satış kadromuz sayesinde elde ediyoruz.

‘ADR’siz akaryakıt tankeri almak, parayı çöpe atmaktır’
Ülkemizde tehlikeli madde taşımacılığıyla ilgili olarak ADR mevzuatının 2012 yılı başında devreye girdiğini hatırlatan Nuhoğlu ‘Henüz T9 belgesini onaylayacak bir kurum yada kuruluş bulunmamaktadır. Ancak altyapı çalışmaları hızlı bir şekilde davam etmektedir. T9 belgesi vermeye yetkili kurumun belirlenmesi ile birlikte ADR’ye uygun olarak üretilmiş araçlar geriye dönük olarak T9 belgelerini alabileceklerdir. Diğer yandan ADR’ye uygun olmayan bir araç yatırımı yapıldığında, araca T9 belgesi almak mümkün olmayacaktır, bu şekilde yapılacak yatırımlar atıl kalacaktır, çöp olacaktır.

Nuhoğlu:‘Gelecek Otomotiv bölgesinde kalite ve güvenilirliği temsil etmektedir’
Gelecek Otomotiv bölgesinde tehlikeli madde taşımacılığının ADR’li Kässbohrer tankerlerimizle yapılması konusunda gerek müşterilerimizi bilinçlendirme ve gerekse satış grafiği ile önemli başarılara imza attı. Geçmişten getirdikleri sektör tecrübesine sahip güçlü ekipleri ile TIRSAN markalarını doğu ve güneydoğu bölgelerimizde başarıyla temsil etmektedirler.” 

Toloğ: ‘Müşterilerimize en iyi araçları sunmak ilk hedefimiz’ 
Gelecek Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Hekim Toloğ yaptığı açıklamada Tırsan, Kassbohrer ve Talson markalı araçların satış ve satış sonrası hizmetlerinde bölgenin en güvenilir, en kaliteli ve tam donanımlı hizmetini sunduklarını belirtti. Müşterilerine en iyi araçları sunmayı hedeflediklerini vurgulayan Toloğ, Türkiye’de ADR’li tanker yatırımı yapan firmaların ilk tercihi olan Kassbohrer araçları ile bölge firmalarını buluşturmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Kassbohrer Kamyon Üstü Silindirik Tanker’in ilk defa Diyarbakır’da müşterilere tanıtıldığını belirten Hekim Toloğ ‘1893 yılında kurulan Kässbohrer’in asırlık bilgi birikimi ve üretim felsefesi ile üretilen Kassbohrer akaryakıt tankerleri Türkiye’nin önemli akaryakıt şirketleri tarafından tercih edilmektedir. Yol, yük ve can güvenliğine önem veren, çevreye duyarlı olma misyonuna sahip olan firmalar ADR donanımlı araçları tercih etmektedir’ dedi.Kassbohrer  Kamyon Üstü Silindirik Tanker’in öne çıkan özellikleri:

·    ADR'li Özel Alaşım Aluminyum malzemeden kaynaklı konstrüksiyon silindirik kesitli tank
·    ADR’ye uygunluk şartı olan R111 Devrilme Mevzuatına Uygun
·    26.000 litre net taşıma
·    3.000 kg boş ağırlık
·    Farklı hacim ve bölme seçenekleri
·    Alttan ve üstten doluma uygun
·    Aşırı dolum emniyeti
·    Gaz geri dönüşüm adaptörü
·    ADR yönetmeliklerine uygun kaliteli ekipmanlar

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Üstyapi

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti

Krone Kullanıcıları Almanya’daki Frigo Fabrikasını Ziyaret Etti Krone’nin bu tesisinde günde 40 treyler üretilebiliyor. 430 bin metrekarelik bu tesiste 900’den fazla kişiye istihd...

Tırsan, Transport Logistic 2019’da sektör ile buluşacak

Tırsan, Transport Logistic 2019’da sektör ile buluşacak Tırsan bünyesinde yer alan dünyanın önde gelen kutu üreticisi ve Avrupa’da hava kargo segmentinin pazar lideri Tals...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı