TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Demirbaş'tan Temsa'ya kampanyalı başlangıç

Demirbaş'tan Temsa'ya kampanyalı başlangıç

Tarih 09 Nisan 2013, 19:50

Halk otobüsünde Temsa, pazar payını artırmak ve özel halk otobüsçülerine ulaşmak için Demirbaş ile yola çıktı.

Kent içi otobüs pazarının başarılı satıcısı Demirbaş Otomotiv, Temsa bayiliğini üstlendi. İlk olarak Temsa’nın İstanbul bölgesinde gerçekleştirdiği Kamil Koç'a yapılan teslimat töreninde duyurulan işbirliğinin detaylı açıklaması, Demirbaş’ın Sancaktepe’deki tesisinde yapıdı. FSM Demirbaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, Halk otobüsçüleri, İETT yetkilileri, Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Albaraka Türk üst düzey yöneticileri ile Temsa üst düzey yöneticilerinin katıldığı bir törenle Demirbaş, Temsa ile ilgili faaliyetlerine başladı.


Törende konuşan Temsa’nın yeni Genel Müdürü Dinçer Çelik, katılımın kendilerine güç vereceğini, satışları artıracağını  belirtti. Temsa Otobüs Pazarlama Müdürü Murat Anıl da Demirbaş’ın düzenleyeceği kampanyalarla Temsa’nın pazar payının gelişmesine ve hizmetin etkinliğinin artmasına katkıda bulunacağını ifade etti.

Toplantı sırasında yeni bir başlangıç coşkusu yaşandı. Mustafa Demirbaş özellikle halk otobüsçüler ile yaşadığı sıcak diyaloğu sürdürdüğünü gösterirken satış ve finansmanda oluşturduğu çözümlere bir örnek daha verdi. Albaraka Türk ile oluşturduğu finans paketini de davetlilere ve otobüs camiasına duyuran Demirbaş, finansmanla birlikte Temsa'da İstanbul halk otobüsçülerine 3 yıl garanti verdiğini belirtti. Yeni finans paketine göre; otobüs fiyatınını tamamen kredilendirilmesi, 24 aydan 72 aya kadar vade, kefile gerek duyulmaması, ödeme dönemlerinde ve miktarlarında esneklik, isteğe bağlı ara ödemeler gibi   özeliklerle dikkat çekilen bir başlangıç yapılmış oldu.

Mustafa Demirbaş konu ile ilgili açıklamalarına ise şu şekilde devam etti:

"Temsa ile Türkiye geneline halk otobüsü satacağız. BMC'deki sistemimiz de aynı devam edecek ve bırakmadık. Mali kriz nedeni ile aylarca araç alamıyorduk ve biz de bir işletme olduğumuz ve hayatımızı idame ettirebilmek için ikinci marka olarak Temsa'yı seçtik.

Biliyorsunuz ki halk otobüsünde pazar payı en çok olan bir bayiyiz. BMC ile Temsa'nın şanzıman, motor ve dingili aynı ürün. Halk otobüsçüler ileride hiçbir sıkıntı yaşamasın diyerek Temsa'yı seçtik. 22 yıl BMC'nin bayrağını salladık ve Temsa'ya geçerken çalıştığımız firmayı bırakıp gitmedik. İnşallah ikisinin bayrağını eşit ölçüde sallayacağız. Temsa'ya ilk siparişimiz 140 adet 12 metrelik halk otobüsü oldu ve önümüzdeki haftadan itibaren teslim almaya başlayacağız.  Bunun dışında Temmuz ayında tekrar fabrikadaki üretim planlamasına göre adetleri arttıracağız. Şu an stoğumuzda 50 adet BMC de bulunuyor. Bu seneki toplam satış hedefimiz 300 adet.

Temsa 9 metre de üretiyor ve bu sınıfa da gireceğiz. Merkezimiz gene Sancaktepe ve Ankara olacak.  Ben Mustafa Demirbaş olarak iki firma arasında ayırım gözetmem. İkisi de Türk markası ve Türk halkına faydalılar. Teslimatlarda proje yapıyoruz ve bir şehre iki markayı da verebiliriz. Dün bir fabrikamız vardı bugün iki oldu."
 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Piyasa

Turmek Ağrı Turizm filosunu güçlendiriyor!

Turmek Ağrı Turizm filosunu güçlendiriyor! Ağrı merkezli, şehirlerarası yolcu taşımacılığı şirketi Turmek Ağrı Turizm; Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Hassoy...

Avrupa’da gaza basan Temsa Fransa’daki teslimatlarını %60 artırdı

Avrupa’da gaza basan Temsa Fransa’daki teslimatlarını %60 artırdı Sabancı Topluluğu çatısı altında faaliyet gösteren, Türkiye’nin köklü sanayi şirketlerinden TEMSA, bir yandan Türki...
Vahit MAHMATLI
Pancar ve gelecek!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı