TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Temsa'nın Altın Pedal Projesi başladı

Temsa'nın Altın Pedal Projesi başladı

Tarih 27 Mart 2012, 12:20

Temsa Global, Vektör ve Turkcell işbirliği ile gerçekleştirdiği "Altın Pedal" projesini 23 Avenue aracında başlattığını açıkladı.

Temsa Global, Turkcell ve Vektör işbirliği ile gerçekleştirdiği Altın Pedal Projesini tanıtarak  ilk pilot uygulamasını 23 adet Avenue aracında başlattığı duyurdu.  Proje dahilinde, Vektor firmasının araç takip cihazları kullanılarak aracın freninden gelen yakıt verisi, frende ivmelenme, motor devri gibi bilgiler anlık tespit edilebilecek ve bu bilgiler Turkcell M2M (makineden makineye) akıllı data hatları ile belirlenen bilgisayar veya cep telefonlarına gönderilecek. Bu veriler; Temsa, Turkcell, Vektor firması yetkilileri ile TOBB Karayolu Meclisi Akademik Danışmanı ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı M.Y.O. Müdürü Yard. Doç. Dr. Kemal Karayormuk’tan oluşan jüri tarafından değerlendirilecek ve sürüş analizlerinde başarılı olan şoförler, Temsa Global tarafından ödüllendirecek. Busworld 2012 fuarında ilk verilerin açıklanacağı bu projeyle,  araç kullanımı  ve yakıt tüketimi arasındaki ilişki gibi çeşitli raporlara ulaşılması  hedefleniyor.Altın Pedal Projesi’nin tanıtımı Temsa Altunizade yerleşkesinde düzenlenen toplantı ile yapıldı. Toplantıya Temsa CEO’su Tamer Ünlü, Mali İşlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İsmail Gürleyik, Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Anıl, TOBB Karayolu Meclisi Akademik Danışmanı ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Sultandağı M.Y.O. Müdürü Yard. Doç. Dr. Kemal Karayormuk, Turkcell Kurumsal Çözümler Satış Müdürü Volkan Kadem, Kurumsal Çözümler Satış ve Proje Yöneticisi Ekrem Özcan, Kurumsal Çözümler Yönetimi ve Müşteri Yöneticisi Mustafa Aydın, Vektor Satış ve Pazarlama Direktörü Halim Tansuğ, Satış ve Pazarlama Yönetmeni Kubilay Eldem, Temsa Bölge Satış Yöneticisi Baybars Dağ, Pazarlama Yöneticisi Ebru Ersan ile Feridun Tanır katıldı.


 
Temsa Pazarlama Yöneticisi Feridun Tanır; “Araç takip sistemleri ile sürüş analizleri yapılacak. Bu sayede aracın arızası, kaza anı, hızı, yakıt sarfiyatı, kaptanın hataları gibi konular araçtaki cihazlar sayesinde kayıt altına alınacak ve Turkcell’in alt yapısıyla bu veriler anlık olarak bilgisayar ortamına aktarılacak” dedi.

 
Temsa Satış ve Pazarlama Müdürü Murat Anıl da şirketlere en önemli sorumluluklarından birisinin güvenli ve ekonomik araç kullanımına teşvik etmek olduğunu belirterek şunları söyledi:

“Proje ile İstanbul yollarında çalışmakta olan Erguvan renkli Avenue’ların güvenli ve ekonomik kullanımına yönelik sürüş analizlerini yaparak en ekonomik ve en güvenli kullanan kaptanların tespit edilmesi ve ödüllendirilmesini sağlamayı hedefliyoruz.

 
Projenin kapsamı sadece ölçüm ve ödüllendirme ile de sınırlı değil. Kaptanlarımıza eğitimler vererek, ekonomik ve güvenli sürüş teknik bilgilerini artırmayı da hedefliyoruz. Proje sayesinde Avenue kullanıcılarının alırken de, kullanırken de kazandıklarını bilimsel verilerle de açıklamış olacağız.

Artık yakıt tüketimini doğru yönetebilmek iş süreçlerinde çok büyük önem taşıyor. Yakıttan sağladığınız avantajlar şirketlerin bilançosuna önemli katkılar sağlayabiliyor. Elde edilen avantajlar, öğrenilen bilgiler artık Altın değerinde. Onun için projemizin ismini Altın Pedal olarak da belirlemeyi uygun gördük.

 Altın Pedal’in ilk kazanını da Nisan ayı içinde açıklamayı planlıyoruz. Halen İstanbul yollarında dolaşan Avenue sayısı 102. Şimdilik 22 araçla başlayan proje diğer araçların da katılımıyla devam edecek. Ben projede bizlere altyapısıyla, teknlojisiyle büyük destek veren çözüm ortağımız Turkcell ve Vektor firmalarının yetkililerine bir kez daha teşekkür ediyorum.".

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

4x4 Dünyası Offroad Fest

4x4 Dünyası Offroad Fest Bolu Mudurnu’da, 14-16 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilen “4x4 Dünyası Offroad Fest”, ortak tutkusu arazi aracı,...

Groupe PSA, Opel’in Torbalı’daki arazisine yatırım yapacak

Groupe PSA, Opel’in Torbalı’daki arazisine yatırım yapacak Groupe PSA, sahibi olduğu Opel markasının İzmir’in Torbalı ilçesinde yer alan arazisine yatırım yapacağını açıkladı...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı