TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Mert Kum'un yeni çekicileri Scania

Mert Kum'un yeni çekicileri Scania

Tarih 06 Mayıs 2008, 00:43

Mert Kum Beton Çakıl Ürünleri; Doğuş Otomotiv Scania Denizli Yetkili Satıcısı

Mert Kum Beton Çakıl Ürünleri; Doğuş Otomotiv Scania Denizli Yetkili Satıcısı KCR Otomotiv’den 6 adet Scania R124GA, 4 adet Scania R420CA çekiciyi  Silivri’deki kendi merkez tesislerinde gerçekleştirilen törende teslim aldı. Törende, Doğuş Otomotiv yetkilileri ve Mert Kum Beton ve Çakıl Ürünleri Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Erbektaş hazır bulundu. Törende konuşma yapan Mert Kum Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Erbektaş, “Scania araçları yıllardır kullanıyoruz ve son derece memnunuz. Doğuş Otomotiv ve yetkili servisleri de hizmet kalitesi açısından bütün beklentilerimizi karşılıyor. Doğaya ve çevreye saygı konusunda çok hassasız, zarar verdiğimiz bölgeleri ağaçlandırarak üstümüze düşen görevi fazlasıyla yapıyoruz ancak bunun yanında  çevreci araçlar kullanmayı tercih ediyoruz. Bunun içinde en doğru tercih Scania” şeklinde konuştu. Merkezi Silivri’de olan Mert Kum’un Esenyurt, Altınşehir ve Hadımköy’de şubeleri bulunuyor. 250 kişilik personelle hizmet veren MertKum’un filosunda 125 araç bulunuyor.

R 124 GA4x2NA420
Scania’nın 4 serisi R124 GA4X2 NA 420 çekici 1100-1300 dev/dak’da 2000 Nm tork elde edebilen 420 bg motora sahip. Birim enjektörlü motorunun yanısıra EBS, ABS ve Scania yardımcı fren sistemi retarder ile güçlü frenleme sunuyor.  Aracın diğer özellikleri arasında; ayarlı direksiyon, hava suspansiyonlu ve ısıtmalı sürücü koltuğu, ve 2007’den itibaren standart olarak sunulan otomatik kliması yer alıyor.

R 420 LA 4X2MNA
R 420 LA4X2MNA çekici, ara yükseklikteki Highline kabine sahip. Araçta tüm kapı camları ve yan aynalar elektrikli kumandalı.  Lüks tip deri döşemeli koltuklara ve çift yatağa sahip kabin, komple çelik gövdeli ve 4 noktadan havalı suspansiyonlu. Çekicilerde sürüş güvenliine yönelik olarak retarder hidrolik fren sistemi, TC patinaj kontrol sistemi, ABS fren sistemi ve hava tanklarının doldurulması işlemini elektronik olarak düzenleyen, yakıt tasarrufu sağlayan APS sistemi mevcut. R 420 LA4X2MNA çekici, EGR sistemi ile ilave katkı maddesine ihtiyaç duymadan çalışabilen, 420 beygir gücündeki Euro 4 motoru sayesinde Avrupa’da otobanlarda indirimli geçiş sağlıyor.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Piyasa

Turmek Ağrı Turizm filosunu güçlendiriyor!

Turmek Ağrı Turizm filosunu güçlendiriyor! Ağrı merkezli, şehirlerarası yolcu taşımacılığı şirketi Turmek Ağrı Turizm; Mercedes-Benz Türk Yetkili Bayii Hassoy...

Avrupa’da gaza basan Temsa Fransa’daki teslimatlarını %60 artırdı

Avrupa’da gaza basan Temsa Fransa’daki teslimatlarını %60 artırdı Sabancı Topluluğu çatısı altında faaliyet gösteren, Türkiye’nin köklü sanayi şirketlerinden TEMSA, bir yandan Türki...
Vahit MAHMATLI
Pancar ve gelecek!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı