TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Akset
IAA 2018 HANNOVER
Çin Grand Prix'yi, Mercedes Pilotu Lewis Hamiton kazandı!

Çin Grand Prix'yi, Mercedes Pilotu Lewis Hamiton kazandı!

Tarih 17 Nisan 2019, 11:52

Lewis Hamilton Formula 1’de sezonun 3. Yarışı, F1 organizasyonun 1.000’inci yarışı olan Çin Grand Prix’in kazananı oldu.

Mercedes AMG Petronas Motor Sporları Takımı için unutulmaz bir yarış oldu. Lewis’ın takım arkadaşı Valtteri Bottas da ikinci oldu ve takım duble yaptı!

F1 tarihinde, bir takımın sezonun ilk üç yarışını da kazanarak zirveye oturması ikinci defa gerçekleşti.Bu takım en son 1992'de Williams’tı. Çin zaferi aynı zamanda Lewis'ın F1 kariyerinin 75. Zaferi olarak kendi dönüm noktası oldu.
Monster Pilotu Lewis şöyle dedi: “Sadece zaferin ne kadar harika olduğunu düşünüyordum. Takım olarak herkes görevini harika bir şekilde yaptı, ilk 3 yarışta kazandığımız başarıların bir parçası olmaktan gurur duyuyorum.”

“Valtteri bu yıl gerçekten hızlandı ve olağanüstü bir iş çıkardı. İlk birkaç yarış benim için zor oldu, bu yüzden son yarışta bu durumu düzeltmiş olmak çok güzel. Doğal olarak, bundan sonraki 18 yarış her türlü sonuçlanabilir  sadece çalışmaya devam etmek zorundayız.”

Önceki gün yarışta pol pozisyonu alan Valtteri ise, yavaş ilerleyişinin pisttekiçizgiler yüzünden tekerleklerininkaymasından kaynaklandığını söyledi.

“Lewis daha iyi bir başlangıç yaptı ve benim için sorun ısınma turunda başladı. Başlama noktamın hemen önünde kalın beyaz bir çizgi vardı, bu yüzden hızlanırken beyaz çizginin üzerinden geçtiğimde tekerleklerim kaymaya başladı. Bunu önlemek için yarışa başlarken, daha sıcak lastiklerin daha iyi olabileceğini düşündüm ama olmadı, bir defa beyaz çizginin üstünden geçtiğinde, tekerlekler patinaj yapmaya başladı, bu durumu kurtarmak çok uzun sürdü, birkaç metre mesafe kaybettim ve Lewis beni yakaladı. Bazen böyle şeyler olur.”

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Petrol Ofisi ‘Üçüncü Göz’ün ilk hizmet ödüllerini aldı…

Petrol Ofisi ‘Üçüncü Göz’ün ilk hizmet ödüllerini aldı… 7 bölgenin ilk şampiyon bayileri, İstanbul’da düzenlenen törenle ödüllerini aldı.

Maxion İnci’ye ihracat performans ödülü

Maxion İnci’ye ihracat performans ödülü TAYSAD), 41’inci Olağan Genel Kurul Toplantısı kapsamında başarılı kurumları belirledi.
alcoawheel
Vahit MAHMATLI
Değişenler ve değişmeyenler

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı