TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Vega Lojistik yatırımlarının 10.yılını kutluyor

Vega Lojistik yatırımlarının 10.yılını kutluyor

Tarih 16 Ekim 2018, 16:46

Türkiye tesislerinin açılışının 10.yılını kutlayan Vega Lojistik, almaya hak kazanadığı Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası'nın sevincini de müşterileriyle paylaştı.
Merkezi Salzburg'da bulunan ve çekiciden kamyona, treylerden otobüse kadar ağır araç endüstrisine verdiği hizmetlerde uzmanlaşan Vega, bugün intermodal taşımacılığı en etkin kullanan şirketler arasında yer alıyor. Türkiye ofisi İstanbul Orhanlı'da bulunan 4 milyon 500 bin TL sermayeli Vega Lojistik A.Ş.'nin ana ortağı, Avusturyalı Vega International Car Transport GMBH.

Markanın önemli müşterisi Aksaray Mercedes Benz A.Ş. fabrikası karşısındaki ofisi ve 24 saat güvenlikli 3 bin metrekare garajı bulunan Vega, MBT ve Daimler'in üretimini yaptığı kamyon, çekici, askeri araçlar ve  otobüslerin ithalat, ihracat ve iç taşımalarını gerçekleştiriyor. Tuzla Orhanlı'da kendi mülkü olan 18 bin metrekarelik beton park sahasında MBT'ye park, PDI ve şoför eğitimi hizmetlerini de veren şirket operasyonları; Avrupa'nın dışında Rusya, Güneydoğu Avrupa, Özbekistan ve Kazaktistan'a kadar uzanıyor.

Avrupa'nın ve Türkiye'nin önemli ticari araç markası olan Volvo, DAF, MAN, Tırsan, Krone ve Schmitz marka araçların ithalat-ihracat nakliyesini de gerçekleştiren Vega Lojistik, kendi tekerlekleri üzerinde sürerek yaptığı taşımaların yanı sıra 45 araçlık çekici araç taşıyıcı yarı römork kombinasyonlu filoya da sahip.

Avrupa'da önemli merkezler arasında ve Trieste - Salzburg - Wört hattında Vega R2L patentli vagon adaptörleri ile çalışan trenleri de yoğun olarak kullanılan Vega, C2 - R2 - D3 yekti belgelerine, ISO 9001 - ISO 14001 - ISO 27001 belgelerine sahip.Yetkilendirilmiş Yükümlü Sertifikası nedir?
Yetkilendirilmiş yükümlü; gümrük yükümlülüklerini yerine getiren, kayıt sistemi düzenli ve izlenilebilir olan, mali yeterlilik, emniyet ve güvenlik standartlarına sahip, kendi oto kontrolünü yapabilen güvenilir firmalara gümrük işlemlerinde birtakım kolaylık ve imtiyazlar tanıyan bir statü olarak tanımlanıyor.

Talep ve ek şartlar gerekmeksizin bu sertifikaya sahip olan şirketler; eksik belgeyle beyanda bulunabilme, kısmi teminat uygulamasında faydalanabilme, mavi hattan yararlanabilme, azaltılmış zorunlu bilgilerden oluşan özet beyan verebilme, beyannamenin belge kontrollerine tabi tutulması halinde kontrollerinin öncelekle yapılması, bayanname kapsamı eşyanın muayeneye tabi tutulması halinde muayenenin önceklikli yapılması gibi avantajlara sahipler. 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Crown çözümleri ile beğeni topluyor

Crown çözümleri ile beğeni topluyor Sunduğu akıllı depolama teknolojileri ile farklılaşan forklift Crown, Temsa İş Makinaları ile 2017 yılında imzaladı...

Lojistikte kesintisiz iletişim, hizmet kalitesini yükseltir

Lojistikte kesintisiz iletişim, hizmet kalitesini yükseltir Kurulduğu 2014 yılından bu yana, kısa sürede önemli bir yol kat eden Intermax Logistics, hizmet kalitesinde fark ya...
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı