TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Voith, Hamburg’da düzenlenen SMM’de tahrik konseptlerini sergiledi

Voith, Hamburg’da düzenlenen SMM’de tahrik konseptlerini sergiledi

Tarih 04 Ekim 2018, 11:25

Voith, interaktif iVSP 2.1 uygulamalı elektronik kontrol sistemini ve tüm tahrik sistemlerine yönelik yeni servis konseptlerini de görücüye çıkarttı.

Hamburg/Heidenheim: Voith, Hamburg’da düzenlenen SMM 2018’de 4 - 7 Eylül tarihleri arası tahrik konseptlerini sergiledi. Ziyaretçiler, Voith Schneider Propeller (VSP), Voith Inline Thruster (VIT) ya da Voith Linear Jet (VLJ) hakkında bilgi edindi. Voith, bunun yanında interaktif iVSP 2.1 uygulamalı elektronik kontrol sistemini ve tüm tahrik sistemlerine yönelik yeni servis konseptlerini de görücüye çıkarttı.

“Son yıllarda, tahrik sistemlerimiz özellikle son derece zorlu ortamlarda kendini etkili biçimde kanıtlamıştır. Neredeyse tüm durumlarda güvenilirlikten ödün vermeyen ve mükemmel manevra mümkündür. Bununla birlikte, müşterilerimize maksimum verimlilik ve sürdürülebilirlik sunabilmek için tahrik sistemlerimizi geliştirmeye ve iyileştirmeye devam ediyoruz. Aynı zamanda, özel servis konseptleri ve önleyici bakım, müşterilerimiz için giderek daha önemli olmaktadır. Denizcilik iş kolunda Kıdemli Başkan Yardımcısı olan Andreas Amelang, SMM’deki bu yılki Voith sergisinde öne çıkan noktalara atıfta bulunarak, “Yeni servis konseptlerimiz, tahrik sistemlerimizin tüm kullanım ömrü boyunca daha ekonomik biçimde kullanılmasını sağlıyor” diye belirtti.


VSP: Yenilikçi gemi konseptlerimiz için kanıtlanmış çözüm

Verimlilik, güvenilirlik ve güvenlik tahrik ve manevrayı tek bir birimde bir araya getiren VSP’nin öne çıkan özellikleridir. SMM ziyaretçilerinin, ayrıca interaktif iVSP 2.1 uygulamasının son sürümünü deneme ve VSP tahrikli çeşitli gemileri gerçek koşullarda test etme fırsatları oldu. Voith standı, VSP tahrikli benzersiz bir tekne modelini tanıttı: Yenilikçi CARROUSEL RAVE TUG (CRT). Hollandalı çekme ve kurtarma uzmanı Multraship B.V. tarafından işletilen bu CRT’lerden ikisi olan Multratug 32 ve 33 kısa süre önce hizmete alınmıştır. Voith, bu yeni römorkör türünü R. Allan Ltd. (RAL) ve Novatug B.V. ile iş birliği halinde geliştirmiştir. CRT’nin tipik bir özelliği, römorkörün kamarası etrafında serbest dönebilen ve bir çelik halka üzerine takılı olan çekicidir. Bu sistemin özel tasarımı, düşük yük altında geminin alabora olması riskini ortadan kaldırır ve çekme hatalı üzerine kuvvet almak için kaldırma oluşturmak üzere gövdenin güvenli kullanımına olanak tanır. Ayrıca bu özelliği, daha ince bir gövde tasarımının güvenli bir şekilde mümkün olduğu anlamına da gelir. İnce ve oldukça verimli gövde formu, boylamasına aksanlar arasında hizalı olan iki Voith Schneider Pervane (VSP’ler) ile elde edilir. CRT, böylece aynı zamanda emisyonları ciddi oranda azaltırken çekme işlemlerinin güvenliğini ve etkisini en üst düzeye çıkarır. Multratug 32 ve 33 adlı iki çekici, 32 m’lik izin sınırı ile CRT’nin büyük versiyonudur. Ortaklar Voith, R. Allan ve Novatug, CRT’nin tam serisini geliştirme niyetindedir ve halihazırda 28 m’lik izin sınırı olan CRT’nin orta versiyonu üzerinde çalışmaktadır.

Voith Linear Jet (VLJ) ve Voith Inline Thruster (VIT): Yatlar için ideal tahrik sistemleri
VLJ, yüksek ve düşük hızlarda daima yüksek verimlilik ile öne çıkar. Kompaktlık, düşük ses ve bakım kolaylığı, tasarımının baskın özellikleridir. Ayrıca, yatlar için ana tahrik olarak özellikle cezbedici olan düşük bir su çekimi sunar.

VIT, şaft ve dişliler olmadan çalışır ve kalıcı manyetik elektrik motoru ile çalışan RIM tahrikli pervaneye sahiptir. Bu, titreşimleri ve sesi azaltır, aynı zamanda tahriki dünyadaki çok sayıda müşterinin onayladığı gibi yatlarda kullanım için ideal olan bir manevra sunarak son derece güçlü ve duyarlı yapar.

Bireysel servis paketleri ve entegre konseptler
Voith, masraflı gemi tahrik sistemi çalışmama sürelerini önlemek için müşterilerine VSP, VIT ve VLJ tahrik sistemlerine yönelik kapsamlı bir özel servis çözümü yelpazesi sunmaktadır. Voith’in müşteri ile iş birliği içinde geliştirdiği her servis planı ilgili uygulamaya özel olarak hassas bir şekilde ayarlanır. VIT, şu faydaları sunar: Pazar lideri Voith’in RIM tahrikleri, Kuzey Denizi’nin sert sularındaki açık deniz platformlarında ve rüzgarsantrallerinde örneğin Kroonborg benzeri bir OSV gibi çeşitli gemilerde kullanılır ve VSP ve VIT tahrik konsepti sayesinde doğru konumlandırılabilir. Voith uzmanları, plansız çalışmama sürelerinin ve ilave masrafların önlenmesi için özel servis ve bakım konseptleri geliştirmek amacıyla dünya çapındaki gemi sahipleri ile devamlılık arz eden biçimde yakından çalışmaktadır.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Endüstri Yan Sanayi

Pirelli’nin yeni şubesi İzmir’de hizmete açıldı…

Pirelli’nin yeni şubesi İzmir’de hizmete açıldı… İzmir ve çevresinde otomotiv sektöründeki pek çok ürün grubunda hizmet sunan, Pirelli’nin yetkili satıcısı Yüksel R...

WLPGA Regional Summit Turkey 2019’da LPG endüstrisinin ana başlıkları masaya yatırıldı:

WLPGA Regional Summit Turkey 2019’da LPG endüstrisinin ana başlıkları masaya yatırıldı: Selim Şiper: “Geleneksel istasyonlar, artık bütüncül yakıt istasyonlarına dönüşmüştür”
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı