TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi
Atık toplama operatörüne göre Allison şanzımanlar, operasyonları için tek seçenek

Atık toplama operatörüne göre Allison şanzımanlar, operasyonları için tek seçenek

Tarih 03 Ekim 2018, 18:33

Suez, tüm Avustralya atık toplama filosunun iş yükünü karşılayabilmesi için Allison tam otomatik şanzımanlar ile donatılmasını tercih ediyor.


Suez, tüm Avustralya atık toplama filosunun iş yükünü karşılayabilmesi için Allison tam otomatik şanzımanlar ile donatılmasını tercih ediyor.

Farklı markalarda atık kamyonları ile hizmet sunan Suez, güvenilirlik ve zorlu işletim koşullarında kullanım kolaylığı sağlaması nedeniyle Avustralya filosundaki 1.300 kamyonun tamamını Allison tam otomatik şanzıman donanımı ile kullanıyor.

Uzun süredir atık ve geri dönüşüm şirketi olarak çalışmalarına devam eden Suez, filoları daha verimli hale getirdiği için dünya çapında kendini kanıtlamış Allison şanzımanların kullanımını şart koşan bir politikaya sahip. Suez’in Sidney Ekipman Müdürü Ray Wilson, “En önemli husus, Allison’ın kamyon kullanımında en zorlu koşullarda dahi güvenilirliği ve kararlılığıdır” dedi.  

Suez filosu, yerleşim yerlerinde kullanım için tahsis edilen yandan yüklemeli ve sıkıştırıcılı; sanayi tipi büyük atık bidonları için ise önden yüklemeli ticari ve endüstriyel kamyonlardan oluşuyor.

Wilson, “Allison 4000 Serisi™ şanzıman donanımlı Fuso kamyonları, ticari ve endüstriyel operasyonlarda kullanıyoruz. Yakın zamanda da Iveco Eurocargo ve Isuzu kamyonlar satın aldık. Yerleşim bölgelerindeki operasyonlar için de çoğunlukla Allison 3000 veya 4000 Serisi™ şanzıman donanımlı Iveco Acco ve Mercedes Benz Econic kamyonlarını kullanıyoruz” diye belirtti.

Wilson, zorlu görev koşullarının sabit ani hızlanma ve yavaşlama, dar manevra alanları, sürekli PTO kullanımı ve zorlu arazileri kapsadığına belirterek başka hiçbir uygulama alanında kamyonlara böyle bir baskı uygulanmadığına değindi.

Wilson, “Şanzıman maliyetine baktığımızda, sadece bakım-onarım giderleri belirleyici değildir. Aynı zamanda düşük verimliliğe sahip bir şanzıman, maliyetli demektir” diyerek; “Bu kadar zorlu ve değişken bir ortamda çalışmasına rağmen Allison şanzımanlar, güvenilirliği ile ön plana çıkıyor ve kullandığımız uzun yıllarda hiçbir problem yaşamadık. Uzun servis aralıkları ve sorunsuz çalışmaları ile Allison’ın servis maliyetleri de oldukça uygun” diye ekledi.

Suez Sidney Bakım ve Onarım Atölye Müdürü Doug Wade, Allison’un güvenilirliğini kanıtladığını belirtti. “Suez’de geçirdiğim yaklaşık 15 yıl boyunca kamyonlarımızdaki Allison şanzımanını çıkarmamız veya değiştirmememiz gerekmedi. Oldukça dayanıklı şanzımanlar ve normal olağan bakımda asla bir sorun çıkarmadılar” dedi.

Wilson, güvenilir ve uygun maliyetli olmasının yanı sıra, Allison donanımlı kamyonların ayrıca “operatöre karşı dayanıklı” olduğunu da belirtti. “Bu şekilde kastettiğimiz, Allison şanzımanların kullanımı kolay ve operatörler için rahat olmasının yanı sıra sürücü kaynaklı herhangi bir kötü kullanıma da dayanabilmeleridir” şeklinde açıkladı.

Allison’un Avustralya Satış Müdürü Robert Cavagnino, şanzımanlarının sağladığı dayanıklılık ve verimlilik sayesinde ülkedeki atık yönetimi sektöründe rakipsiz bir üne kavuştuğunu söyledi.

Cavagnino, “Allison, Avustralya’da atık kamyonu şanzımanı alanında pazar lideridir ve sağladığı performans ve güvenilirlik nedeniyle sektöre hakimdir. Suez, bu durumu Allison donanımlarına olan bağlılıkları ile gösterdi” ” diye belirtti. 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Endüstri Yan Sanayi

Pirelli’nin yeni şubesi İzmir’de hizmete açıldı…

Pirelli’nin yeni şubesi İzmir’de hizmete açıldı… İzmir ve çevresinde otomotiv sektöründeki pek çok ürün grubunda hizmet sunan, Pirelli’nin yetkili satıcısı Yüksel R...

WLPGA Regional Summit Turkey 2019’da LPG endüstrisinin ana başlıkları masaya yatırıldı:

WLPGA Regional Summit Turkey 2019’da LPG endüstrisinin ana başlıkları masaya yatırıldı: Selim Şiper: “Geleneksel istasyonlar, artık bütüncül yakıt istasyonlarına dönüşmüştür”
Vahit MAHMATLI
Tarım ve tarım araçları...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı