TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
IAA 2018 HANNOVER
OTAM,  BMC Power'in  585 Bg'lik motorunu denedi

OTAM, BMC Power'in 585 Bg'lik motorunu denedi

Tarih 09 Ağustos 2018, 13:55

BMC Power tarafından tasarlanan ve yine yerli ve milli imkanlarla üretilen Ağır Vasıta Motoru’nun ilk çalıştırılması İTÜ OTAM laboratuvarlarında başarıyla gerçekleştirilmiştir!

BMC Power tarafından tasarlanan 585 Bg gücündeki ağır vasıta motorun  prototip testi OTAM tarafından yapılıdı. Konu ile ilgili olarak yayınlanan basın bülteninde aşağıdaki bilgiler yer aldı.

BMC Power’ın bu başarısına binaen 19 Temmuz 2018 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlük bünyesindebir plaket töreni düzenlenmiştir. Törene İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca, İTÜ ARI Teknokent Genel Müdürü Kenan Çolpan, BMC Power Genel Müdürü Dr. Osman Dur, OTAM İcra Kurulu Üyesi Ekrem Özcan ve sektörün birçok önemli ismi katılım gösterdi.İTÜ Rektörü Prof.Dr.Mehmet Karaca tarafından BMC Power adına Genel Müdür Osman Dur’a tebrik plaketi takdim edildi.

Etkinlik kapsamında konuşan İTÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karaca şunları söyledi; “İTÜ ilklerin ve enlerin okulu. Bu tür testlerin okulumuz içerisindeyeralanOTAM’da yapılması ve başarıyla sonuçlanması İTܒnün köklü kültürünü besliyor. Emeği geçen herkese teşekkür ederiz.”

BMC Power Genel Müdürü Dr. Osman Dur ise şunları söyledi; “Biz bu motoru geliştirirken, rekabetçi teknolojileri takip ederek yeni teknolojiler geliştirecek bir ekosistem oluşturmak için çalışıyoruz. Bu amaca yönelik olarakişbirliği içinde olduğumuz üretim altyapısı olan sanayi şirketlerine alanımızla ilgili mühendislik kabiliyeti kazandırmayı, üniversitelere ise akademik güçlerini ve araştırma altyapılarını daha etkin kullanma imkanı vermeyi hedefliyoruz. Bu çalışmaları bir ekosistem çerçevesinde eşgüdümlü yürüttüğümüz sürece Türkiye’de güzel işler ortaya çıkacaktır.”

İlk prototip BMC İzmir tesislerinde tamamlandı

2017 Şubat ayında tasarımına başlanılan 6 silindirli, 585 beygir gücündeki ağır vasıta motorunun ilk prototip üretimi 2018 Haziran ayında BMC İzmir tesislerinde tamamlanarak, teste hazır hale getirildi. Motorun ilk çalıştırılması 2018 Temmuz ayında OTAM laboratuvarlarında başarıyla gerçekleştirildi.

Motor, transmisyon ve kontrol sistemlerinde uluslararası çapta güçlü bir mühendislik firması hedefiyle çalışmalarını sürdüren BMC Power, bu tecrübeyle 1000 beygir gücünde yeni nesil zırhlı araç ve 1500 beygir gücünde Altay Tankı güç grubu tasarım ve üretim çalışmalarını da sürdürüyor.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Güncel

Küresel enerji talebi artacak

Küresel enerji talebi artacak “BP Enerji Görünümü 2019” raporu dünya lansmanı gerçekleştirildi.

ZES istasyonları elektrikli araçlar için hızlı şarj konforu sunmaya başladı

ZES istasyonları elektrikli araçlar için hızlı şarj konforu sunmaya başladı Zorlu Enerji Solutions (ZES), Gemlik Oksijen tesislerinde hızlı şarj hizmeti veriyor.
Vahit MAHMATLI
Bilgi çağı ve bekâ

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı