TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
versus omega kadesan
Petlas, Automechanika'da yerini aldı

Petlas, Automechanika'da yerini aldı

Tarih 05 Nisan 2018, 17:14

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası Petlas ve sanayinin yüzde 100 yerli gücü
AKO Grubu, Starmaxx performans lastikleri, jant markaları ve AKO akü fabrikasının Turbo akü ve AKO Prestij markalı aküleriyle, uluslararası otomotiv endüstrisi fuarı Automechanika İstanbul 2018’de güçlü bir kurumsal varlık sergiliyor.

Türkiye lastik sektörünün yerli sermayeli lider markası Petlas, uluslararası otomotiv endüstrisinin dünyadaki en büyük üç fuarı arasında yer alan ve bu alanda bölgenin en önemli etkinliği olan Automechanika İstanbul 2018’de ilgi odağı oluyor.

Türkiye’nin lastiği Petlas’ı bünyesinde barındıran, Türk otomotiv yan sanayinin yüzde 100 yerli gücü
AKO Grubu, Automechanika İstanbul 2018’e iki stantla otomotiv sanayiindeki gücünü ortaya koyuyor.Grubun Petlas Standında, Petlas Velox Sport PT741 markası ile üretilen ve yarış otomobillerinde de kullanılan yüksek performanslı otomobil lastiklerinin yanı sıra, markanın savunma sanayine özel olarak ürettiği ve zırhlı araçlarda kullanılan özel lastikler sergileniyor. Standta ayrıca, yine AKO Grubu bünyesinde yer alan Starmaxx markasının performans lastikleri ve grubun jant markası Akojant’ın ticari jantları ile Powcan, Megatork, SHLK jant modelleri sergileniyor. Tüm üretimini ülkemizde gerçekleştiren Akojant, savunma sanayine yönelik ürünler de sunuyor.

AKO Grubunun diğer standında ise, yine ülkemizde geliştirilen ve AKO fabrikasının Turbo akü ve AKO Prestij markalı aküleri tanıtılıyor.

Ticari kökeni 1955 yılına uzanan ve 1970 yılında AKO kurumsal markasını hayata geçiren, 2005 yılında gerçekleştirdiği Petlas satın almasıyla sanayici kimliği kazanan AKO Grubu, lastik, akü, lastik kaplama ve jant ürünleriyle yurdun dört bir yanında hizmet veriyor. Dünyanın 100’e yakın ülkesinde yüzde 100 sermayeli bir Türk markası olarak ülkemizi temsil ediyor.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Automechanika 2018

Ege Fren, Automechanika İstanbul’da yerini aldı

Ege Fren, Automechanika İstanbul’da yerini aldı Bayraktar Grubu bünyesinde otomotiv tedarik sanayinin öncü ve yenilikçi kuruluşu olarak faaliyet gösteren Ege Fren,...

Yuasa Automechanika İstanbul’daydı

Yuasa Automechanika İstanbul’daydı Yuasa, Türkiye ve Avrupa’nın en prestijli otomotiv endüstrisi fuarlarından Automechanika İstanbul’da sektörle buluş...

E-Bülten Aboneligi

Vahit MAHMATLI
Doğal gaz

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı