TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi
Akset
IAA 2018 HANNOVER
Hannover Messe Fuarı için Türkiye önemli ülke

Hannover Messe Fuarı için Türkiye önemli ülke

Tarih 23 Şubat 2016, 16:55

Hannover Messe Endüstri Fuarı 25-29 Nisan 2016 tarihleri arasında Almanya'nın Hannover şehrinde düzenlenecek.

25-29 Nisan 2016 tarihleri arasında Almanya’da düzenlenecek olan Hannover Messe Endüstri Fuarı için Türkiye’de bir basın toplantısı düzenlendi. Fuar yetkililerinin katıldığı toplantıda fuar detayları hakkında bilgiler verildi.

70 ülkeden 5000 katılımcı

Fuarda ağırlık ; Endüstriyel Otomasyon ve Bilişim. B.) Enerji ve Çevre mühendisliği C) Sanayi için inovatif tedarikçi çözümleri ve hafif tasarım D) Araştırma ve Geliştirme konu başlıkları altında ele alınıyor. Fuara şimdiye kadar 70 ülkeden 5.000 üzerinde katılımcı, 100 ülkeden 200.000 üzerinde ziyaretçi katıldı ve 5.5 milyon iş anlaşması yapıldı. 

Fuar Ziyaretçileri ; İmalat Endüstrisi : 84.300 kişi, Üretim Malları Sektörü: 59.100 kişi, Ham Madde ve Sanayi Malları: 30.600 kişi, Enerji sektörü: 29.900 kişi. Şirketler ve serbest hizmetler : 21.500 kişi. Ticaret: 14.800. Araştırma kuruluşları/endüstriyel araştırma : 11.300 kişi.

Stand dağılımı ise ; Endüstriyel otomasyon ve enerji konularında. Üçüncü sırada ise sanayide tedarik yer alıyor. Aynı zamanda hafif siklet üretim tarzı (Lightweight Construction) da önemli konu başlıkları içerisinde bulunuyor. Dijital fabrika ise entegre iş süreçleri ve bilişim çözümlerini kapsıyor. 

Endüstri 4.0 entegre endüstri. Endüstriyel internet. Akıllı imalat. Terimler çeşitlilik gösteriyor, fakat amaç aynı: üretim verimliliğini en üst düzeye çıkarmak için otomasyonu ve bilgi teknolojilerini birleştirmek ya da Akıllı İmalat Liderliği Koalisyonu'nun ifade ettiği gibi geleneksel fabrikaları maliyet merkezlerinden kar merkezlerine dönüştürmek.

Almanya ve ABD bu akıma öncülük ediyor, Çin ve Türkiye büyük atılımlar gerçekleştiriyor, Hindistan ise kapasitesini hızlandırıyor. Bu ülkelerdeki HANNOVER MESSE etkinlikleri tüm katılımcılarına bu bölgelerin her birindeki mevcut talep, eğilim, zorluk ve fırsatlar hakkında derinlemesine bir bakış açısı sunuyor. Fuarda; Dünyanın en büyük endüstriyel teknoloji ödülü  "Hermes Award" verilecek. Türkiye 2015 yılında fuara 222 katılımcı şirket ve 1.810 adet ziyaretçi ile katıldı. 

Hannover Messe 2016 Partner Ülkesi ABD : İmalat geri dönüyor 

İleri imalat teknolojisinde ABD'deki talep ne kadar yüksek? Deutsche Messe'nin 12-17 Eylül 2016 tarihleri arasında Chicago şehrindeki McCormick Place de düzenlenecek beş ticaret fuarına olan katılımcı kayıtlarına bakıldığında cevap açık : En üst seviyede. Deutsche Messe'nin etkinlikleri 2014 yılındaki etkinlik ile karşılaştırıldığında iki kat daha büyük alanda gerçekleşiyor. Partner etkinlik olan Uluslararası Üretim Teknolojileri Fuarı (IMTS) ise fuar sergi alanında %10 ve katılımcı sayısında ise %16 oranında bir artış kaydetmiş durumda. 

2016 yılının önemli trendleri arasında şirketlerin gelişimlerini hızlandırmaları ve müşterilerini korumalarına katkıda bulunan sosyal, mobil, analitik ve bulut kavramlarından oluşan "SMACK stack" , üretim ve bakımı otomatikleştirmeye yardım eden, araştırma ve geliştirme faaliyetlerine yönelik daha fazla zaman kazandıran Nesnelerin İnterneti ve üretim kontrolü ve verimliliğini arttıran (ürünleri satışlarının yapılacakları yere yakın bir şekilde geliştirmesini ve üretimini içeren) "next shoring" yer alıyor. 

Katılımcı firmalar arasında Beckhoff, Hawe, İgus, Mitsubishi, Rockwell Automation, THK, Turck, Wittenstein ve ZF Friedrichshafen gibi şirketler yer alıyor. Çin, Fransa, Almanya, İtalya ve Tayvan ise ülke pavilyonlarına sponsorluk ediyor. Ulusal Akışkan Gücü Derneği (NFPA) MDA Kuzey Amerika'daki Akışkan Gücü Alanını düzenliyor. Konferans programında otomasyon, güç iletimi ve kontrolü ile akışkan gücü konuları işlenecek. Türkiye'den 159 firmanın katıldığı Hannover Endüstri Fuarı 25-29 Nisan tarihleri arasında düzenleniyor. 

Türkiye önemli

Türkiye Otomasyon ve enerji verimliliğinde bir odak noktası. Economist Intelligence Unit, Türkiye'nin yıllık ortalama GSYİH'nın 2017 yılına kadar %5 büyüme kaydedeceğini tahmin ediyor. Türk ekonomisinin yaklaşık %24'ne denk gelen üretim Türkiye'de birincil büyüme faktörü. Türkiye'nin stratejik konumu, geniş ticari ilişkileri, iş gücü bolluğu ve üretim dostu politikaları ülkeye gelecekteki endüstriyel güç haline getiriyor ve ülke ulaşım ve bilişim altyapısına büyük yatırımlar yapıyor. 

Türkiye, 2023 yılına kadar 130 milyar ABD dolarına ulaşması beklenen toplam enerji yatırımlarıyla birlikte, hızla büyüyen enerji talepleriyle karşı karşıya. Kojenerasyon, enerji tesis işletmeleri, çevre teknolojileri, geri-dönüşüm sistemleri, yenilenebilir enerji ve atık yönetimine kadar değişen teknik konuların yanı sıra enerjinin serbestleşmesi ve yeniden yapılandırılması, enerji teklifi ve talep öngörüleri ile AB enerji politikaları gibi konular üzerinde odaklanan ICC Uluslararası Enerji ve Çevre Fuarı ve Konferansı, Türkiye'nin enerji ve çevre teknolojileri alanında önde gelen iş ve siyaset platformu. Bir sonraki ICCI 27-29 Mayıs 2016 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi'nde düzenlenecek. 

 

 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

Endüstri Yan Sanayi

VOLT Motor’dan tanıtım atağı

VOLT Motor’dan tanıtım atağı Turquality'den sonra şimdi de “Powered By Volt” atağı Dünya, gücünü Volt'tan alacak

Kordsa ile Ford Otosan'ın şasiyi hafifleten kompozit teknolojisi

Kordsa ile Ford Otosan'ın şasiyi hafifleten kompozit teknolojisi Kordsa ve Ford Otosan’ın birlikte geliştirdiği yeni kompozit teknolojisi JEC World 2019’a damgasını vurdu
alcoawheel
Vahit MAHMATLI
Yerli, milli ve ihracatçı!

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

Kampanyalar

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı