TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi

Kampanyalar

İstanbul-Almanya arası gemi ve tren ile 6 saat

İstanbul-Almanya arası gemi ve tren ile 6 saat

Tarih 04 Kasım 2013, 14:12

Türkiye ve Almanya arasında Trieste üzerinden gemi ve trenin birleştirildiği yeni hat, Türk nakliyecileri ve trasport firmaları için yeni fırsatlar sunuyor.

Kombiverkehr, çevre dostu trafik aktarımında Avrupa’nın piyasa lideri Europe Intermodal ve U.N RO-RO ile ortaklaşa yeni bir nakliye bağlantısı başlattı. Türkiye ve Almanya arasında çalışacak yeni hat Trieste üzerinden gemi ve treni birleştiriyor.
Slovenya ve Sırbistan üzerinden demiryolu kabul gören alternatifler olarak kalırken gemi seferlerinin haftada üç kez düzenleneceği bildirildi. 7 Ekim 2013 tarihinden itibaren başlatılan yeni hat ile gemi ve tren bir araya getirildi. Hattın başlamasıyla birlikte Ljubljana üzerinden Halkalı ve Münih arasındaki mevcut demiryolu hattı da genişletilecek.

Karayolu taşımacılığı 44 tona çıkacak

Kombiverkehr’in Türkiye’deki kardeş kuruluşu Europe Intermodal’in Genel Müdürü Pulat Erginbaş, hattın en önemli avantajlarını şöyle sıraladı: “Tekirdağ ve Pendik limanları, Türkiye’nin Asya ve Avrupa yakasından yapılacak gönderiler için en ideal çıkış ve varış limanlarıdır. Karayolu taşımacılığı maksimum 40 tona kadar izin verirken, kombine trafikte bu rakam 44 tona çıkmakta, dolayısı ile yüzde 10 yük avantajı sağlanmaktadır. Ayrıca tren ve feribot ile kat edilen mesafeler için TIR sürücüsüne gerek kalmamaktadır.
Buna bir de şunu ilave etmek gerekiyor: Kombine taşımacılığın merkezi kavşak noktalarından birisini teşkil eden Gatewayterminal Ludwigshafen’da Almanya, Benelüks ülkeleri veya Kuzey Avrupa’ya tren üzerindeki yükleri aktarmak mümkündür. Türkiye ile Almanya arasındaki gönderilerin erişim süresi altı gün ile son derece cazip. Kardeş kuruluşumuz U.N. RO-RO’nun feribotları haftada altı gün her iki yönde sefer yaptıkları için bazı trenlerde gecikme bile olsa gene de hızlı bir bağlantı imkanı mevcuttur. Türkiye hattı sadece nakliye amaçlı feribotlarla çalıştığı için tehlikeli malzemeler için herhangi bir kısıtlama söz konusu değil ve ayrıca Türk limanlarında belirli mal ve ürünler için ithalat gümrükleme hizmeti de sağlanmaktadır.”

Lojistik şirketlerinin hattın tamamını Türk limanları çıkışlı veya varışlı satın alabilecekleri gibi aynı zamanda sadece Trieste ile Almanya arasındaki kısmi hatlar için de rezervasyon yapabileceğinin altını çizen Erginbaş, “Aynı şekilde yükleme birimlerinin büyüklüğü ile ilgili de bir sınırlama yok. Boydan boya P400 profili kullanıldığımız için örneğin 3 metre iç yüksekliğe sahip mega TIR’ları da taşıyabiliyoruz” açıklamasını sözlerine ekledi.


 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Yarattığı etik kültür Mars Logistics’e ödül getirdi

Yarattığı etik kültür Mars Logistics’e ödül getirdi Lojistik sektörünün öncü şirketlerinden Mars Logistics, Etik Değerler Merkezi Derneği (EDMER) tarafından etik değer...

Hareket, 2018 verilerini açıkladı

Hareket, 2018 verilerini açıkladı Geçen yıl 248’i yurtdışında olmak üzere 2 bin 827 taşıma işi gerçekleştiren Hareket, 6 milyon 900 bin kilometre yol...

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı