TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi

Kampanyalar

Sisa Shipping Lines, İskenderun-Haifa arasında seferlere başladı

Sisa Shipping Lines, İskenderun-Haifa arasında seferlere başladı

Tarih 20 Kasım 2012, 16:08

Sisa Shipping Lines, İskenderun-Haifa limanları arasında yapacağı seferlerle Ürdün'e yeni bir transit güzergah açmış olacak.

Sisa Shipping Lines, İskenderun – Haifa limanları arasında yapacağı seferlerle Ürdün’e yeni bir transit güzergah açmış olacak. Bu sayede Suriye’de yaşanan gelişmelerden dolayı aksamış olan Türkiye-Ürdün arası karayolu sevkiyatları tekrar başlayacak ve ihracatçı, ithalatçı ve karayolu taşıyıcılarına artı değer yaratılacak.

19 Kasım Pazartesi günü saat 18.00’de İskenderun’dan Ürdün’e ilk seferini düzenleyen Sisa Shipping Lines’in Ürdün’e yapılan ticareti ve ulaşımı rahatlatması bekleniyor. Bu yolla yılda ihracat yüklü yaklaşık 8 bin TIR’ın Ürdün’e ulaştırılması bekleniyor. Bu da yaklaşık yılda 400 milyon dolarlık bir ihracatın RORO bağlantılı karayolu ile ulaştırılması anlamına gelecek.

Bu hattın açılması Ürdün’ün yaş sebze meyve ihracatı için de önemli bir avantaj yaratacak. Suriye krizinden sonra durma noktasına gelen Ürdün’ün Rusya, Romanya, Macaristan ve diğer Avrupa ülkelerine olan sebze-meyve ihracatı canlanacaktır. Bu taşımalar da geleneksel olarak Türk nakliyecileri tarafından yapılmaktaydı.

Türkiye ile Ortadoğu arasındaki ulaşımı kolaylaştırıyor

Sisa Shipping Lines, üç aydır Türkiye – Mısır ve Suudi Arabistan hattında verdiği RORO hizmetleriyle Türkiye ile Ortadoğu arasındaki ulaşımı sağlıyor. İskenderun LİMAK limanından Mısır’ın Dimyat limanına ve Mısır’ın Sukhna limanından Suudi Arabistan’da Diba limanına düzenli olarak haftada iki sefer yapılıyor. Son 3 ayda 2 bin 500 TIR’ın bu güzergahlardaki ulaşımını Sisa Shipping Lines sağladı.

Sisa Shipping Lines, Suriye’deki karışıklıklar sebebiyle sekteye uğrayan ticaretin yeniden düzene girmesi için büyük bir özveri ile çalışmalarını sürdürüyor.

 

 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Yurtiçi kargo’dan elektrikli araç atılımı

Yurtiçi kargo’dan elektrikli araç atılımı “Elektrikli Araç Projesi” ile ilgili bilgi aktaran Yurtiçi Kargo Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Fatih Önyol araçl...

DHL Express yeni stratejisi ile çok iddialı

DHL Express yeni stratejisi ile çok iddialı DHL Express ve EHang’in Çin’de başlattığı stratejik ortaklık, lojistikte büyük bir yeniliği hayata geçiriyor.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı