TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi

Kampanyalar

Negmar, Eskihisar Topçular feribot seferlerini başlatıyor

Negmar, Eskihisar Topçular feribot seferlerini başlatıyor

Tarih 23 Eylül 2012, 14:42

Üç feribot satın alan Negmar, Eskihisar - Topçular seferini 25 Ekim'e kadar başlatıyor.

Marmara Denizi’nde TIR ve kamyon taşımacılığı yapan Negmar, Eskihisar Topçular arabalı vapur hattı seferlerini başlatmak için gün sayıyor. Negmar, 60 milyon TL’lik bir yatırımla Eskihisar Topçular seferini başlatmak için Bahariye, Selimiye, Muradiye isimli üç feribot satın aldı. Önümüzdeki günlerde iki feribot daha alacak olan Negmar, feribot sayısını 5’e çıkaracak.

Negmar Yönetim Kurulu Başkanı ve Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Müdürü Abdullah Kutlu, “Turizmin ve ticaretin hızla geliştiği Marmara Bölgesi’nde mevcut kapasitenin ihtiyacı karşılamadığını gördük. Vatandaşın yeni arayışlarını tespit etmemizle birlikte de grubumuz böyle bir yatırım yapma kararı aldı. Bu kapsamda grubumuz Narlı Feribot İşletmeciliği’ni kurdu. Eskihisar Topçular arasındaki seferlerimizi beş feribot ile gerçekleştireceğiz. Şu anda üç gemi satın alındı, önümüzdeki günlerde iki feribot daha alacağız. İstanbul Bursa illeri ve Ege Bölgesi’nden İstanbul’a gidip gelenler için Eskihisar ve Topçular’da kuyrukta beklemek ortadan kalkacak” dedi.

Narlı Feribot İşletmeciliği AŞ Genel Müdürü Bülent Şafak da, Eskihisar ve Topçular iskelelerinin hazır olduğunu belirterek, seferlerin 25 Ekim’e kadar başlayacağını kaydetti. Gemilerin 12 Knot hızında ve 100 araç kapasiteli olduğunu vurgulayan Şafak, Eskihisar Topçular seferlerinin başlamasıyla birlikte Marmara’da yolcu taşımacılığının canlanacağını ve hareketleneceğini belirtti. Yolcuları bekletmeden hızlı ve konforlu bir ulaşımı sağlayacaklarını söyleyen Şafak, Eskihisar Topçular arasındaki ulaşımın 30 dakikaya ineceğini kaydetti. Şafak sözlerine şöyle devam etti: “Günde 2 bin civarında aracı başta kamyon ve TIR olmak üzere körfez trafiğinden uzak tutacağız. İstanbul trafiğinin rahatlamasına büyük katkı sağlayacağız. Bu durum aynı zamanda çevre kirliliğini de önleyecek. Kamyon ve TIR’lar Marmara’yı dolaşmak zorunda kalmayacak. Trafik kazaları da böylelikle azalmış olacak. Araçlar zamandan da büyük tasarruf sağlayacak. Şoförlere de konforlu bir ulaşım sunacağız.”

En büyük LPG gemi siparişini verdi

Deniz taşımacılığı sektörünün önde gelen firmalarından olan Negmar, geçtiğimiz günlerde de Güney Kore Hyundai’ye toplam değeri 200 milyon dolar olan dört adet Türkiye’nin en büyük LPG taşıma gemisi siparişini vermişti.

 

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Yurtiçi kargo’dan elektrikli araç atılımı

Yurtiçi kargo’dan elektrikli araç atılımı “Elektrikli Araç Projesi” ile ilgili bilgi aktaran Yurtiçi Kargo Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Fatih Önyol araçl...

DHL Express yeni stratejisi ile çok iddialı

DHL Express yeni stratejisi ile çok iddialı DHL Express ve EHang’in Çin’de başlattığı stratejik ortaklık, lojistikte büyük bir yeniliği hayata geçiriyor.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı