TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergi Voith Diwa verimlilik paketi

Kampanyalar

Deutsche Post DHL, Dünya Gönüllüler Günü'nü kutladı

Deutsche Post DHL, Dünya Gönüllüler Günü'nü kutladı

Tarih 15 Eylül 2012, 10:50

DHL Express Türkiye çalışanlarının ''Dünya Gönüllüler Günü'' etkinliği Türkiye Vodafone Vakfı'nın desteklediği Düşler Akademisi'nde gerçekleşti.

DHL Express Türkiye çalışanları, Deutsche Post DHL tarafından her yıl Eylül ayında düzenlenen “Dünya Gönüllüler Günü”nü ikinci yılında, Türkiye Vodafone Vakfı’nın hayata geçirdiği Düşler Akademisi’nde engellilerle birlikte kutladı.

Dünyanın lider posta ve lojistik grubu Deutsche Post DHL’in, dünyanın dört bir yanındaki çalışan ve iş ortaklarını buluşturan “Dünya Gönüllüler Günü” projesinin bu seneki kutlamaları kapsamında 130’u aşkın ülkede 736 proje geliştirildi. 6 Eylül’den itibaren 10 gün boyunca DHL çalışanlarının gönüllü olarak topluma hizmet ettiği projeler kapsamında, engelli ve yaşlılara sunulan destekten çevre temizliğine kadar pek çok farklı alanda aktivite düzenlendi. Dünya Gönüllüler Günü kapsamında geçtiğimiz yıl 130 ülkede 600 proje hayata geçirilmişti.

Gönüllü olarak topluma katkı

Dünyanın lider hızlı hava taşımacılık şirketi DHL Express Türkiye, Dünya Gönüllüler Günü’nü Türkiye Vodafone Vakfı’nın hayata geçirdiği Düşler Akademisi’nde, DHL Express Türkiye ve Fransa CEO’su Michel Akavi ile Türkiye Vodafone Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Süel’in katılımıyla 14 Eylül 2012 tarihinde kutladı. Engelliler ile karşılıklı iletişime dayalı aktiviteleri hayata geçiren DHL Express Türkiye çalışanları, keyifli bir güne daha imza attı.

220 ülke ve bölgede bulunan 470 bin çalışan ile müthiş bir enerji ve bilgi birikimine sahip olduklarını vurgulayan DHL Express Türkiye ve Fransa CEO’su Michel Akavi, “Gönüllülük esası ile tüm çalışanlar olarak bir araya gelip bu enerjiyi, topluma olumlu bir katkıda bulunma hedefi ile değerlendirmeyi amaçlıyoruz” dedi.

Michel Akavi, "Çalışanlarımız yıl boyunca, Deutsche Post DHL’in üç Kurumsal Sosyal Sorumluluk programı olan GoTeach (Destek Eğitimi), GoGreen (Yeşili Koru) ve GoHelp (Afete Müdahale) içerisinde farklı projelerde görev alıyor. Dünya Gönüllüler Günü ile de güçlü bir birlik duygusu geliştirerek ek motivasyon oluşturuluyor. Dünya genelinde, Güney Afrika’daki okulların yeniden yapılanmasından, Rusya’daki evsiz vatandaşlar için yardım kampanyası düzenlenmesine kadar, bulundukları topluma fayda sağlama hedefi ile gönüllü olarak emek harcayan bir ekibin parçası olmaktan mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.

Hasan Süel: “DHL ile yarattığımız sinerjinin daha çok gencimize ulaşmaya vesile olmasını dilerim”

Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "'Dışarıda bırakılanlara ulaşma' vizyonuyla faaliyet gösterdiğimiz Türkiye Vodafone Vakfı çatısı altında, engelli bireylere yönelik fırsat eşitliği öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu vizyonun doğal bir uzantısı olarak 2008 yılında hayata geçirdiğimiz Düşler Akademisi'nde engelli vatandaşlarımızın sorunlarını sahipleniyor, engellerinden dolayı dışlanmadıkları bir toplumun inşası için çalışıyoruz. Binlerce gencin hayatında fark yaratarak yaşam kalitesini yükseltmeyi başardığımız projemizi, iş ortaklarımız ve gönüllülerimizden oluşan geniş bir ekosistemin desteğiyle, hep birlikte büyüttük. Bu kapsamda, DHL Express çalışanlarının Dünya Gönüllüler Günü'nde Düşler Akademisi'ni ziyaret ederek gençlerimizle bir araya gelmesi, engelliler için başka bir hayatın mümkün olduğuna yönelik büyük bir inançla yeşerttiğimiz yaratıcılık ortamını yerinde görmesi, bizler için çok anlamlıydı. Bu özel güne yaklaşık 20 Vodafone gönüllüsü de katıldı. DHL Express ile Düşler Akademisi arasındaki bu sinerjinin önümüzdeki yıllarda sürdürülebilir bir zeminde ilerleyerek, daha çok gencimizin hayatında olumlu yönde değişime vesile olmasını diliyorum.”

Dünya Gönüllüler Günü kapsamında öncelikle bir araya gelinen “Engellilik Sorununa Doğru Yaklaşım Eğitimi”nde, farklı engel grubundan eğitmenler, DHL Express çalışanlarına, işitme, görme, fiziksel ve zihinsel engeller ile kronik hastalıklar hakkında bilgi verdi. Etkinlikte ayrıca DHL Express çalışanları ile engelliler, Düşler Mutfağı’nda kurabiye pişirme, ritim, duvar boyama ve işaret dili seslendirme gibi konularda atölye çalışmaları gerçekleştirdi.

 

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit

3d Lojistik

Yurtiçi kargo’dan elektrikli araç atılımı

Yurtiçi kargo’dan elektrikli araç atılımı “Elektrikli Araç Projesi” ile ilgili bilgi aktaran Yurtiçi Kargo Operasyon Genel Müdür Yardımcısı Fatih Önyol araçl...

DHL Express yeni stratejisi ile çok iddialı

DHL Express yeni stratejisi ile çok iddialı DHL Express ve EHang’in Çin’de başlattığı stratejik ortaklık, lojistikte büyük bir yeniliği hayata geçiriyor.

E-Bülten Aboneligi

Arama...


Gelişmiş Arama

TAŞIYANLAR Ticari Taşıtlar Dergisi / ÜSTYAPI Dergisi / 3D LOJİSTİK Dergisi - Sitemizde yer alan yazılar ve resimler kısmen veya tamamen kopyalanamaz. Basın Kanuna göre “yerel-süreli yayın” kapsamındadır. Basın kanunu ve fikir sanat eserleri kapsamında tüm hakları yayıncısına aittir.
RSS Kaynağı